Forum

Avatar

Zapomniałeś hasła?
Szukanie zaawansowane

— Zakres szukania —
— Match —

— Opcje Forum —

Minimalna ilość znaków wyszukiwania to 3. Maksymalna to 84

sp_TopicIcon
Roztoczańskie tematy
13 lutego 2014
11:53
Avatar
Stały bywalec
Members

Przewodnicy
Liczba Postów: 223
Data Rejestracji:
27 stycznia 2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Roztocze to jeszcze nadal mało znany region Polski. Można zaryzykować stwierdzenie, że ostatni „dziewiczy bastion” kraju do eksploracji dla rasowego turysty. Bieszczady, do niedawna, były jedyną taką ofertą w kraju. Nie wszyscy jednak, z różnych względów, mogą uprawiać turystykę górską. Roztoczańskie wzgórza, z których najwyższe osiągają lekko ponad 400 m n.p.m., są dostępne prawie dla każdego. Także dla młodszych turystów. Chodzenie po nich to dobry trening i zaprawa do dalszych turystycznych sukcesów.

Widoki z naszych wzgórz i panoramy roztoczańskich przestrzeni nie ustępują tym, które znamy z Beskidu Niskiego. Szeroko otwarte krajobrazy, zwarte kompleksy leśne, doliny rzek i starorzecza; liczne źródliska i potoki, niczym górskie strumienie, porwą swoim urokiem każdego turystę. Pozwolą na wypoczynek naszym oczom i duszy, zmęczonej natłokiem miejskiego życia i zdobyczy cywilizacyjnych.

Zachowało się na Roztoczu oraz w jego okolicach, wiele zabytków architektury drewnianej: cerkwi, kościołów, domostw i zagród, które tutejsi mieszkańcy pielęgnują od pokoleń, a które zanikły już w innych regionach kraju, ustępując cywilizacyjnym zdobyczom, nie zawsze przyjaznym człowiekowi. Do takich klimatów tęskni z czasem każdy!

W tym dziale forum będziemy rozmawiać o Roztoczu i zachęcać turystów do poznawania mało znanego Roztocza Wschodniego, zwanego także Południowym. Zaprosimy do bliżej znanego niektórym turystom Roztocza Środkowego, czy Zachodniego. Prawie nieznane, Roztocze Ukraińskie, dostępne najbliżej z Zamościa, to dodatkowy atut poznawczy dla wielu Polaków z kraju i turystów zagranicznych.

Strefa czasowa forum: Europe/Warsaw

Najwięcej użytkowników online: 22

Obecnie online:
1 Gość(i)

Obecnie przeglądają tę stronę:
1 Gość(i)

Najaktywniejsi na forum:

Ewa: 223

EwaMaria: 23

Zbyszek: 4

Michał: 2

Statystyki użytkowników:

Posty gości: 0

Użytkownicy: 19

Moderatorzy: 0

Administratorzy: 1

Statystyki forum:

Grupy: 4

Fora: 10

Tematy:36

Posty: 247

Najnowsi użytkownicy:

Administratorzy: admin: 4