Odeszła nasza Koleżanka – Przewodniczka

lojewskaZ przykrością zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym tj. 1.11.2016 r. odeszła, po długiej i ciężkiej chorobie, nasza droga Koleżanka Tereska Łojewska. Zmarła w Krakowie. Pogrzeb odbędzie się w Zamościu (termin jeszcze nieznany -szczegóły podamy później). Jest prośba aby nie przynosić kwiatów na pogrzeb, kto ma takie życzenie może przekazać pieniądze na hospicjum w Krakowie, w którym Teresa ostatnio przebywała.

Pamiętamy Teresę (starsi stażem przewodnicy) jako osobę bardzo koleżeńską, troskliwą i uśmiechniętą. Cechowało Ją zawsze duże zaangażowanie w każdy rodzaj pracy krajoznawczej. Przez kilka lat z rzędu uczestniczyła (jako członek ekipy zamojskiej) w Centralnym Zlocie Aktywu Krajoznawczego, zdobywając czołowe miejsca za opracowania tematów związanych z regionem, w których aktualnie CZAK się odbywał. Pracowała w Pracowni Krajoznawczej PTTK O/ Zamość. Szczególnie była zaangażowana, wraz ze swoim mężem Leszkiem Łojewskim, w pracach konserwatorskich prowadzonych w kryptach Kolegiaty, później Katedry Zamojskiej oraz przy tworzeniu Muzeum Sakralnego. Jako przewodnik m. in. propagowała i czciła pamięć Rodziny Zamoyskich. Uczestniczyła w kilkunastu ogólnopolskich przewodnickich pielgrzymkach do Częstochowy.

Będzie nam Ciebie brakowało Teresko! Spoczywaj w spokoju!

Rodzinie i bliskim Zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia i łączymy się z nimi w żalu po utracie śp. Teresy Łojewskiej.

Msza Święta w Katedrze Zamojskiej  5. XI. o godz. 13-tej. Pochówek na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków.

zdjęcie: Krzysztof Zdeb