Zamojskie kolędowanie

Zapraszam do wspólnego kolędowania na scenie Rynku Wielkiego w Zamościu wszystkich przewodników. Proszę pamiętać o stroju przewodnickim (czerwono granatowym) i o lampionach. Teksty kolęd przygotuję. Zapraszam również na próbę na godz. 13:00 do Muzeum Zamojskiego. Kolędowanie rozpoczyna się o 15:00, my występujemy ok. 16: 00.

kol.
Z okazji zbliżającego się Nowego Roku, życzę Koleżankom i Kolegom, wspaniałego świętowania, radości, miłości, a w 2016 roku najazdu turystów.
Z koleżeńskim pozdrowieniem – Maria Rzeźniak – Prezes Koła Przewodników


Tegoroczne Zamojskie Kolędowanie zgromadziło już po raz dziewiąty Mieszkańców Zamościa na Rynku Wielkim. Kolędowali także Przewodnicy z naszego Koła pośród 16 innych zespołów. Otoczeni ciepłem Zamojskiej Szopki po raz pierwszy kolędowali z nami goście z poza Zamościa – chór „Pasjonata” z Komarowa. Cieszy to organizatorów, gdyż Zamojskie Kolędowanie przekracza granice…..miejskie. Były ciepłe ogniska, o które zadbali, jak co roku, kolędnicy-myśliwi. Był gorący bigos, który myśliwi dzielili wytrwale do końca zmarzniętymi od mrozu dłońmi.

Przewodnicy, którzy swoje kolędowanie tego dnia rozpoczęli dużo wcześniej próbami, korzystając z życzliwości Dyrektora Muzeum Zamojskiego, późnym wieczorem zanieśli kolędę dalej, pod strzechy gościnnej im jak co roku „Padwy”, gdzie zostali podjęci poczęstunkiem przez Gospodynię Restauracji. Zamojska kolęda niosła się po Rynku Wielkim jeszcze długo potem, nim ostatni mieszkańcy opuścili zacisze przy Stajence Zamojskiej.

Przewodnicy w obiektywie portalu eZamość:

http://ezamosc.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=47&catid=811

Zamość TV – link –  http://www.zamosc.tv/tv/8783-koledowanie-zamojskie-2016/

ZDK : http://zdk.zamosc.pl/2016/01/koledowanie-zamojskie-2016-fotorelacja/#more-20707

A jak było rok temu? Znalazłam taki mały filmik:

kolęda,  kolęda,.,. kolęda,,

 kolęda kolęda. kolęda.,.,.,.

kolęda.. koledowanie kolędowanie 2