Zaproszenie na spotkanie

Serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów z Koła Przewodników Terenowych PTTK O/Zamość im. Róży i Jana Zamoyskich na spotkanie „O Mokremlipiu i Jakóbie Raciborskim”, które będę miała przyjemność poprowadzić.
Spotkanie jest organizowany przez Książnicę Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu. Jest to kolejne spotkanie z cyklu „O regionie w bibliotece”. Tym razem zaglądamy do Mokregolipia w gminie Radecznica. O postaci Jakóba Raciborskiego żyjącego na przełomie XIX i XX wieku, samouka, społecznika i poety oraz o miejscowości opowie Andrzej Kondrat Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Mokrelipie”.
Jakób Raciborski w 1913 wydał własny Zbiorek Poezji i Wierszy Ludowych. Sto lat później Stowarzyszenie przypomniało ponownie jego osobę i twórczość wydając wiersze Raciborskiego. Stowarzyszenie prowadzi otwarte w 2023 r. Międzypokoleniowe Centrum Edukacyjne im. Jakóba Raciborskiego w Mokremlipiu.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 28 maja 2024 roku o godzinie 16.00 do Czytelni Regionalnej i Ogólnej Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu przy ul. Kamiennej 20.
Z przewodnickim pozdrowieniem
Magda Misztal